»Opozarjali smo, da v dokumentu manjka zaveza k sprejetju zakonodajnega svežnja, ki bo definiral jasne finančne vire za gospodarsko, okoljsko in energetsko preobrazbo Šaleške doline, kdo bo financiral prenovo daljinskega ogrevanja, našteti so le mogoči viri financiranja, brez javnih zavez, da bodo sredstva prišla v dolino za pravi namen, ni vmesnih ciljev ali mejnikov, ki bi se periodično spremljali za obvladovanje tveganj.«
»V dolini pričakujemo tudi finančno podporo države za financiranje nadomestnega vira toplote za daljinsko ogrevanje Šaleške doline.«
»Šaleška dolina je pred izjemno pomembnim obdobjem prestrukturiranja po koncu izkopavanja premoga.«
»Šaleška dolina je pred izjemno pomembnim obdobjem prestrukturiranja po koncu izkopavanja premoga, zato pripravljamo preobrazbo sistema daljinskega ogrevanja, ki bo v prihodnosti popolnoma neodvisen od premoga.«
»Kot lokalno skupnost bi nas morali v zvezi s tem zaprositi za soglasje. Prav tako pa odločno nasprotujemo, da bi Teš uporabljal tuj premog. V Šaleški dolini imamo premoga dovolj.«
»Samo za ogrevanje 35.000 gospodinjstev v Šaleški dolini bomo dali 800 milijonov evrov. Mislim, da je to neprimerna rešitev.«
»V Šaleški dolini imamo vir onesnaževanja, zaradi katerega se v podnebni sklad steka na desetine milijonov evrov. Do danes nismo nazaj v dolino prejeli niti enega samega evra za sanacijo.«
»Delati moramo za prihodnost svojih otrok in zanamcev. Boriti se moramo za pravičen prehod Šaleške doline iz premoga, za nova delovna mesta in socialno varnost.«
»V celoti bo sistem daljinskega ogrevanja Šaleške doline končan leta 2033.«
»Premogovnik Velenje je bil vedno odgovoren člen v Šaleški dolini. Zavedamo se, da je rudarjenje zahtevna operacija, prav tako se zavedamo, kaj povzročamo prebivalcem. Tudi mi nismo veseli uvoza premoga.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju